Září 2008


Pre SBčka

29. září 2008 v 19:29 | LIA

Potrebujem aby sa moje SBčka zapísali do komentárov, sem do tochto článku. Lebo mám docela dosť veľký bordel, nejaký zrušili blog alebo od kedy sme sa spriatelili nič nenapísali. Tí čo sa nepodpíšu tak ich MAŽEM !!!!!

Postavy zo Spirita

28. září 2008 v 15:29 | LIA |  Spirit - Príbeh
1) Spirit -hlavní postava

2) Déšť-jeho vyvolená

3) Esperanza- Spiritova matka

Přátelé z indiánské osady
4) Plamen

5) Hurikán

Bájne zvieratá podobné koňom

28. září 2008 v 13:01 | LIA |  Kone - zaujímavosti
Jednorožec- Jednorožec je legendární zvíře velmi podobné koni, ale na rozdíl od koně měl uprostřed čela jeden obvykle spirálovitý roh. Některé prameny popisují toto zvíře jako křížence jelena, lva, kozy a nosorožce. Nám známě obrázky jednorožců ovšem takové podoby nemají. Většinou se kreslí jako kůň s jelení hlavou, jedním dlouhým spirálovitým rohem uprostřed čela, kopyty jako sudokopytníci a lvím ocasem. Jednorožec je znamením síly, inteligence a čistoty a velmi často se objevoval na erbech šlechtických rodů, zvláště ve středověku se jednorožci těšili velké úctě. Podle některých pramenů dokáže jednorožec jedním bodnutím zabít i slona, většinou však bývá považován za mírné a plaché zvíře, jehož jde chytit pouze za pomoci čisté panny. Jenom k takové dívce se přiblíží, položí hlavu do klína a nechá se poslušně odvést. Na jednorožcích-ať už vypadali jakkoliv- byl nejzajímavější právě onen pověstný roh, pro nějž byl, podle mytologie, vybíjen. Roh totiž patřil mezi nejvyhledávanější medikamenty. Rozemletý léčil bolení břicha či epilepsii, zvyšuje odolnost proti jedům. Otrávené nápoje dokázal spolehlivě detekovat ponořením jeho špičky do poháru. Vždy byl vznešeným tvorem, který symbolizoval lásku a čistotu, v Číně byl znamením králů. To vše mu vydrželo dodnes.

Kentaur- Jde o bájné zvíře z řecké mytologie; spodní část tvoří koňské tělo, hořejší hruď a hlava člověka. Kentaur je velmi inteligentní a je schopný mluvit lidskou řečí. Kdysi byl pokládán za barbarské, zuřivé a nezkrotné stvoření. Tito tvorové žili podle řecké mytologie divokým a nevázaným životem v lesích v Thessalii. Všechen čas trávili bouřlivými a prostopášnými radovánkami. Měli velké sklony k výtržnictví. Často jsou zobrazováni jako opilí společníci Dionýsa. Avšak jedna světlá výjimka tu byla. Byl to Cheirón, moudrý vychovatel několika řeckých hrdinů, jako byl např. Achilles. Cheirón byl zběhlý v hudbě, lékařství, lovu a válečnému umění a velmi se přátelil s Apollónem. Po jeho smrti ho Zeus vyzvedl na oblohu jako souhvězdí kentaura, vyzařující svou hlubokou moudrostí.

Pegas- Kdo by neznal pegase, okřídleného koně, který je symbolem básníků, umělců a mnoha dalších… Pegas bývá zobrazen jako sněhově bílý kůň s křídly pokrytými ptačím peřím rovněž bílé barvy. Popisy pegasova zrození jsou velmi různá. Někteří říkají, že byl dítětem Poseidona a Kordon Medusy, jiní ale tvrdí, že se zrodil z krve Medusy, když jí Perseus usekl hlavu. Jako zobrazení bystrosti ducha, vysokého tvůrčího zanícení a básnických ambicí byl s oblibou používán jako renesanční motiv. Ve svém erbu ho nosila spousta šlechtických rodin.

Hipogrif- Toto bájné zvíře vzniklo spojením gryfa s koněm a je tedy zobrazován jako okřídlený kůň s orlí hlavou, orlími spáry, s koňským trupem a zadníma nohama. Na obrazech bývá zapřažený do Apollónova vozu. Hippogryff má velký vztah ke sluneční symbolice. Hippogryff se stal symbolem nemožnosti a lásky. Dal se ochočit mnohem snadněji nežli gryffin. Když se chtěl k němu někdo přiblíž aniž by mu Hippogriff ublížil, muselo se k němu přibližovat pomalu a pořád se mu dívat do očí. Poté se mu lehce poklonit. Pokud to Hippogriff opětoval, měl člověk vyhráno. Hippogriff má vynikající chody, je schopný letět jako blesk. Hippogriff vystupuje i v příbězích známého Harry Pottera.

Konské desatoro

28. září 2008 v 13:00 | LIA |  Kone - zaujímavosti
1.Ohlodávání-přispěj svou troškou do mlýna architektury - ohlodávej stěny boxu,dvířka, ohrady nebo jakékoli jiné dřevěné předměty.
2.Čerstvá podestýlka-je naprosto v pořádku,když se vyčůráš doprostřed čerstvě nastlaného boxu.Člověk potom ví,že si ceníš jeho práce.
3.Frkání-lidi mají rádi,když na ně někdo prská.Je tvou povinností abys jim coby rodinný miláček vyhověl.
4.Řehtání-protože jsi kůň,čeká se od tebe,že budeš řehtat.Tak řehtej- a hodně.Tvůj majitel bude mít radost,až uslyší,jak hlídáš stáj a komunikuješ s ostatními koňmi.Obzvláště to ocení uprostřed noci,když sladce spí doma v posteli.Člověk totiž nezná lepší pocit,než když musí být pozdě v noci vzhůru a poslouchat to nekonečné:"ihahá,ihahá…"
5.Stravování-nezapomeň roztahat seno po celém stání,obzvlášť když je čerstvě podestlané pilinami, a pak vše důkladně promíchat.Vzniklá směs je pro tvého člověka výzvou a všichni dobře víme,jak lidi milují výzvy.Koneckonců,aspoň to tvrdili.když si nás kupovali.
6.Olizování-než začneš svého člověka olizovat,vždycky se napřed pořádně napij.Člověk má raději čistou hubu.Taky nezapomeň vlastní hlavou pečlivě vytřít místa,na nichž jsi ho předtím oslintal.
7.Vrata-jakákoli vrátka třebas jen pootevřená jsou pozvánkou k utužení kondice tvé i tvého člověka.Vrátka rozraz,a pak jen poklusávej kolem mimo dosah člověka,který zběsile běhá a snaží se tě chytit.Čím déle vytrváš,tím větší povyražení poskytneš všem zúčastněným.
8.Skotačení-jestliže při skotačení ve výběhu ztratíš půdu pod nohama,použij některého z přítomných koní,aby zbrzdil tvůj pád.a aby ses sám nezranil.Jen tak bude ten nechutný veterinář chodit k ostatním a ne k tobě.
9.Návštěvy-rychle odhadni,který z návštěvníků má z koní strach.Smýkej sebou na úvazku,hlasitě řehtej a ceň zuby směrem k této osobě.Pokud couvne a začne ječet,mrskni ocasem,podusávej nohama a jemně zarži,aby viděl,že tě opravdu vystrašil.
10.Kočky-když stojíš uvázaný,snaž se kolemjdoucí kočce přišlápnout ocas.Věci dostanou rychlejší spád!

Hra - Poník Šimon

28. září 2008 v 0:15 | LIA |  Hry
Poník Šimon musí utekať pred zlými jazdcami, ktorý ho chcú trénovať. Tak mu pomôž.
Ovládanie: šipky

1. kolo SONB

27. září 2008 v 17:45 | LIA |  SON...
Začína sa prvé kolo SONB, tak hlasuj za svojho favorita
4. Zužžžu
andillci.blog.cz
6. Jojo (Kika)
j-ojo13.blog.cz
7. M!Ss. StR@VbErrY
missstravberry.blog.cz
KONIEC HLASOVANIA 2.10.2008

Hlasnite

26. září 2008 v 22:34 | LIA |  Ja & Blog
Hlasujte za mňa prosííím tuuu, a napíšte koľkatý to bol hlas :))

Obrázky prírody

26. září 2008 v 21:26 | LIA |  Obrázky - mix
Počet: 13
Old Harry Rocks 800x600

Prihláška do SONB

25. září 2008 v 18:46 | LIA |  SON...
Rozhodla som sa spraviť SONB. Dúfam, že sa vás dosť prihlási..
1. Tvoja prezívka
2. Adrasa tvojho blogu


Wlky

25. září 2008 v 17:01 | LIA
Počet: 14

Diplom od Moniki za spriatelenie

24. září 2008 v 20:23 | LIA

Diplom od kiki za spriatelenie

24. září 2008 v 20:22 | LIA

Diplom pre kiku za spriatelenie

24. září 2008 v 20:19 | LIA |  Pre vás za SB
Jej blog nájdete tuuu

Diplom pre Moniku za spriatelenie

24. září 2008 v 20:15 | LIA |  Pre vás za SB
Jej blog nájdete tuuu

Oznam

23. září 2008 v 21:27 | LIA |  Ja & Blog
Moc sa vám ospravedlňujem, že tu nič nepribúdalo a hlavne SBčkam že som im nechodila na blogy. Nemala som čas kôli škole a koňom.Ako muži rozumejú ženám

15. září 2008 v 15:20 | LIA |  Blbosti
Žena sa vráti po týždni domov:
Tu to vyzerá ako v chlieve. Nedá sa nič robiť, ideme na to, to musíme dať spolu doporiadku. Špina sa valí, kam sa pozriem, zajtra by si bol bez spodného prádla, ak ho nedáme hneď teraz vyprať.
On počuje:
...bla, bla, bla... IDEME NA TO ... bla, bla, bla ... MUSÍME SPOLU... bla, bla, bla ... BEZ SPODNÉHO PRÁDLA ... bla, bla, bla ...HNEĎ TERAZ!...